Egy portál modulokból épül fel. A G-Portál 22 különböző funkcióval ellátott modult ad Neked, amikkel könnyen testreszabhatod honlapod. Ezeknek a moduloknak Te magad adhatod meg a nevüket, illetve állíthatod be a pozíciójukat. A modulokat a Modulkezelőben érheted el, ahol pár kattintással létrehozhatod őket, szerkesztheted, illetve törölheted. Minden modulnál találsz súgót, ami segít az eligazodásban, szerkesztésben, de azért én is ejtek itt pár szót róluk, hogy lásd a lehetőségeidet, itt a G-Portálon. Hidd el, nem szűkölködik bennük!
1. Blog
A modul neve magáért beszél. Portálodon létrehozhatsz egy blog modult, amibe írhatod midennapjaid, gondolataid. Amennyiben engedélyezed, a látogatóid hozzászólhatnak a bejegyzéseidhez. A Blog modul testreszabható: beállíthatod a bejegyzések számát egy oldalon, a dátum és a szerző megjelenítését, engedélyezheted a hozzászólásokat, amiket rendezhetsz időrendi sorrendbe, beállíthatod az egyszerre megjelenített hozzászólások számát, engedélyezheted az avatar használatát, összekapcsolhatod a kommenteket, kérhetsz e-mail értesítőt az új hozzászólásokról.
A Blog modul létrehozásával megjelenik jobb oldalon a Blog Plusz modul, amennyiben erre a modulra nincs szükséged, a modulkezelőben letilthatod.
2. Blog Plusz
A Blog modul létrehozásakor jelenik meg jobb oldalon, de igazíthatod balra is. Alapállapotban az utolsó 5 bejegyzés és hozzászólás listázódik itt, de ezeket átállíthatod.
3. Egyszerű
Ez a leggyakrabban használt, és legtöbb funkcióval ellátott modul. Kétféle tartalomtípus közül választhatsz: Szövegmegjelenítő és Képmegjelenítő. Utóbbival egy darab képet tölthetsz fel, a szövegmegjelenítővel pedig szöveges és képi tartalmat egyaránt tölthetsz fel portálodra. Szövegmegjelenítő esetében 3 szövegszerkesztő közül választhatsz: FCK editor, magyar sok funkcióval ellátott szövegszerkesztő, htmlArea, egyszerűbb szövegszerkesztő és a kódnézet. Utóbbi természetesen azoknak van, akik már némiképp belemélyültek a szerkesztésbe, van kódismeretük. A szövegszerkesztők használata igen egyszerű, ha tudod kezelni a Word-öt, ezzel sem lesz problémád!
Csak néhány opció: szövegformázás (betűtípus, méret, szín, stb.), szövegigazítás, felsorolás, hivatkozás beillesztése, kép beillesztése, táblázat, smileyk, akár Word-ből is illeszthetsz be tartalmat. (stb.)
4. Eseménynaptár
Havi bontású naptárban, az egyes napokra kattintva, megtekinthetik látogatóid a legújabb eseményeket. Az eseményeknek adhatsz címet, illetve leírást is, ahol nemcsak szöveges, hanem képi tartalmat is megjeleníthetsz. Ez a modul csak középre igazítható, tehát csak menüből tudják elérni a látogatóid. Kivéve, ha hozol létre Naptár/Ajánló modult, amit összekapcsolhatsz az Eseménynaptáraddal, amennyiben új esemény felvételekor bejelölöd az ajánlóban való megjelenést. Ez a modul jobb/bal oldalra igazítható, így látogatóid láthatják a naptárban a legújabb eseményeket.
5. Fórum
Egy portálon csak egy Fórum modul hozható létre, viszont egy Fórum modulon belül több fórumot is indíthatsz, amelyekben különböző témákat készíthetsz. Minden fórumhoz írhatsz leírást, láthatod a témák és a hozzászólások számát, az utolsó üzenetet író személy nevét. A fórum modul is testreszabható, beállíthatod a lapozó megjelenítését, a fórumok és a témák rendezési elvét, engedélyezheted a témaindító hozzászólás megjelenését, illetve kérhetsz e-mail értesítőt új bejegyzésről.
6. G-Mail belépés
Ez egy bejelentkező modul a gmail.hu postafiókra. Az itt létrehozott postafiók nemcsak @gmail.hu végződést, hanem @gportal.hu végződést is kap!
7. G-PorTár
Ez egy olyan fájltár, ahol a feltöltött tartalmat látogatóid egy kattintással letölthetik. Tölthetsz fel ide dokumentumokat, zenei fájlokat, videókat, tömörített fájlokat (stb.). A látogatóid a feltöltött fájlok mellett, láthatják a fájlok méretét, illetve feltöltési idejét. Neked lehetőséged van a feltöltött tartalom láthatóságát állítani, így lehetnek olyan fájlaid, amiket mindenki láthat / csak Te láthatsz, illetve olyanok is, amiket csak regisztrált felhasználók tudnak letölteni.
8. Háttérzene
Feltölthetsz portálodra egy 1 MB méretű, mp3, mid vagy wav formátumú zenét. Ez a zene automatikusan elindul a portálod betöltődésekor, ugyanakkor a látogatóid le is kapcsolhatják, ha nem kívánják hallgatni.
9. Hírek/Cikkek
Hasonlóan az egyszerű modulhoz, ez is igen népszerű. Ebben a modulban megjelenítheted cikkeidet, frissítéseidet, híreidet, rengeteg mindenre tudod használni. Választhatsz, hogy cikksorozat legyen-e, ebben az esetben csak a cikkek címe jelenik meg, s rákattintva olvasható a további tartalom. Ilyen formában akár menünek is használhatod. A másik lehetőség pedig egy képes lista, ahol a cikk címe és a bevezetője mellé akár egy kis képet is berakhatsz, ezzel színesítve oldalad. A képes cikklistánál adhtazs bevezetőt, illetve részletesebb leírást is, de nem kötelező mindkettőt kitölteni. Tehát, ha pl. oldalad frissítéseinek kiírására használod, akkor elegendő a cím és a bevezető részt kitöltened, ahol leírod, mit raktál fel a portálodra. Ezek természetesen csak példák, számtalan dologra használhatod még. Ahogyan az egyszerű modulnál, itt is átállíthatod a szövegszerkesztőt.
10. Hírlevél
Ezzel a modullal lehtőséged van legújabb híreidet megosztani a látogatóiddal, természetesen azokkal, akik feliratkoznak. A fel- és leiratkozás egy helyen történik, így látogatóid eldönthetik, kívánnak-e értesülni az újdánsokról. Láthatod a megrendelők email címét, s, hogy hány üzenetet kaptak.
11. Képtár
Portálodon több képtár is létrehozható, amelyekben képgalériákat készíthetsz. Minden képgalériának megadhatod a nevét, s, ha szükségét érzed, leírással is fűszerezheted. A képgalériák sorrendjét nyilak segítségével megváltoztathatod. A képtárak két módon jeleníthetőek meg: listanézet és diavetítés, amit minden képtárnál külön beállíthatsz. Az egyes képgalériákhoz szavazás és osztályozás is beállítható.
12. Levélküldő
A levélküldő modul segítségével a látogatóid felvehetik veled a kapcsolatot, a portálodról egyszerűen az üzenet és a saját címük megadása után küldhetnek neked emailt, úgy, hogy a Te email címed nem válik számukra láthatóvá.
13. Linkek
Kedvenc linkjeidet gyűjtheted össze. A Linkek modul a modulkezelőben hozható létre, a linkeket pedig a Vezérlő modul Link-kezelésnél lehet megadni, ahol kiválaszthatod a megfelelő Linkek modult, így akár csoportosíthatod is a linkjeidet. A linkek sorrendjét könnyen megváltoztathatod.
14. Menü
A Menü modulba pár kattintás alatt berakhatod a középre igazított moduljaidat, amik menüpontok, azaz linkek formájában jelennek meg a Menü modulban.
15. Naptár/ajánló
Portálod jobb/bal oldalán egy egy éves, havi bontású naptár jelenik meg. Amennyiben az Eseménynaptáradban felvett eseményeket társítod a Naptár / ajánló modulhoz, azok maguktól jelölve lesznek itt.
16. Óra
Egy flash óra jeleníthető meg a portálod bal/jobb oldalán az aktuális idővel. 14 különböző flash óra közül választhatsz!
17. SMS-hirdetőfal
Az SMS-hirdetőfal egy olyan hirdetődoboz, ahol látogatóid hirdethetik portájlukat kredit ellenében. Hirdetésenként 4 kredit üti a markod! Tehát ez egy jó kreditszerzési lehetőség! :)
18. Számláló
Akár Statisztikának is nevezhetjük, hiszen ebben a Számláló modulban látható, hogy a portálod létrehozása óta összesen hány látogatód volt, megjeleníti még az elmúlt két hét látogatottságának átlagát, az aktuális nap látogatottságát és a bejelentkezett felhasználók számát. Ezenkívül még a portálod lérehozásának dátuma látható.
19. Szavazás
A modul segítségével kikérheted látogatóid véleményét bármilyen témában. A szavazás eredményét és a lezárt szavazásokat is megtekintheted.
20. Társalgó (chat)
A társalgóval lehetőség nyílik a gyors, online csevegésre, az üzenetváltáskor smileyk is használhatóak. Lehetőséged van beállítani, hogy csak regisztrált felhasználók írhatnak. Ebben az esetben az üzenetek láthatóak, de csak regisztrált felhasználók tudnak írni. Beállíthatod még a megjelenített üzenetek számát, készíthetsz leírást is a chathez, illetve törölheted a nem kívánt üzeneteket.
21. Vendégkönyv
Ebben a modulban látogatóid leírhatják véleményüket az oldaladról, illetve bármilyen más témáról, amit megadsz. A hozzászólást letilthatod, illetve engedélyezheted mindenki, avagy csak a regisztrált felhasználóid számára. Van CAPTCHA, amely egy biztonsági rendszer, tehát robotok nem tudnak írni az oldaladra, mivel a látogatóknak képen megadott szavakat kell megadniuk az üzenetük elküldéséhez. Ezt le is tilthatod. Engedélyezheted az avatarok megjelenítését, illetve kérhetsz e-mail értesítőt az új hozzászólásról. Az üzeneteket moderálhatod: törölheted, szerkesztheted, van még idézés és válasz funkció is.
22. Videa
A videa.hu oldalra feltöltött videókat jelenítheted meg itt, csak a videóknál található kódot kell bemásolnod. Ennél a modulnál is engedélyezheted a hozzászólásokat, beállíthatod a rendezés idejét, az egyszerre megjelenített hozzászólásokat, engedélyezheted az avatarok használatát, és stb., ahogyan az egyszerű modulnál is :)
Látod, számos lehetőséged van! Ráadásul a modulok folyamatosan újjulnak, bővülnek! Ne mondd, hogy nem éri meg regisztrálni! ;)
<<< vissza |