Egy portál modulokból épül fel. Ezeket a modulokat a modulkezelőben hozhatod létre, szerkesztheted, törölheted. Kétféle modulkezelő áll a rendelkezésedre, a régi és az új.
Modulkezelő
A Vezérlő (Root) menüd 3. menüpontja a Modulkezelő, ez a régi típusú modulkezelő. Felépítése igazán egyszerű: belépéskor láthatod rögtön az Új modul hozzáadása linket, alatta először a Menüpontokat, ide kerülnek azok a modulok, amelyeket Menübe raksz. Ez alatt láthatóak az Inaktív menüpontok, itt láthatod azokat a modulokat, amiket nem tettél Menübe, és középre vannak igazítva. Végül a Bal oldal, Jobb oldal látható, értelemszerűen az igazításnak megfelelő modulokat láthatod itt. Minden modul sorában láthatod a Feliratot, ez a modul neve, a Pozicízót (bal / közép / jobb), az Állapotot (Aktív / Letiltva / Nem elérhető / Csak regisztráltaknak), a Menüt, ha menü modulba raktad, és különböző Akciókat: a nyilak segítségével mozgathatod a modulokat, az X-el törölheted, a szerszámoknál beállításokat végezhetsz, a ceruzával szerkesztheted, a zöld nyíllal kiküldheted az Új tartalomhoz, ami főoldali megjelenést ad, végül pedig a modul linkjét találod.
Új Modulkezelő
Az Új! modulkezelő menüpont a 4. a Vezérlő (Root) menüdben. Érdekessége, hogy új ablakban jelenik meg, így mindig nyitva lehet a modulkezelőd, nem kell arra várni, hogy újra és újra betöltse, ahogyan a régit. A lapfüles megjelenés átláthatóbbá, könnyebben kezelhetővé teszi a modulok szerkesztését. Az új modulkezelőben új funkciók is helyett kaptak: eszköztár, sorrendezés, modulkeresés, tömeges törlés és kijelölés, törlés visszavonás, típus / állapot szerinti szűrés, a modul nevét szövegszerkesztőben formázhatod, több modult létrehozhatsz egyszerre, a modulnál aceruzára kattintva a portálodon egyből betölti a szövegszerkesztőt, vagy beállításokat. Tehát számtalan új dolog van benne, ami megkönnyítheti a modulok létrehozását, szerkesztését, stb. Hátránya annyi, hogy Internet Explorerben kicsit lassan töltődik be, de megéri várni, avagy más böngészőt használni.
Úgy gondolom, mindkettő modulkezelő hasznos, örülök, hogy a régi is megmaradt az új mellett. Az Új modulkezelő valóban sok hasznos funkcióval bír, de, ha csak egy modult akarok gyorsan létrehozni, akkor arra a régi modulkezelőt használom, mivel nekem így a kényelmesebb és gyorsabb is. Próbáld ki mindkettőt, s majd meglátod Neked melyik tetszik jobban.
<<< vissza |